Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Mechelse herder Aikido opnieuw Nederlands Kampioen Werkhonden

Door Redactie | 8 juli 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Op 3 juli tijdens de Nederlands Kampioenschappen Werkhonden heeft Aikido voor de 3de keer op rij de titel Nederlands Kampioen in ontvangst mogen nemen.

Het kampioenschap stond al sinds vorig jaar in de agenda’s van de in IJmuiden wonende Manon en Sico Goedhart. Net als bij zoveel evenementen werden ook binnen de hondensport veel wedstrijden afgelast. 

Zo zagen ze hun deelname aan de Wereldkampioenschappen  in Frankrijk en Griekenland in het water vallen als gevolg van de beperkingen door corona.

Drie keer op rij

Aikido had toen hij nog geen 3jaar oud was de titel van het kampioenschap al op zijn naam weten te zetten en tot nu is er nog geen combinatie geweest die die titel van hem heeft kunnen afnemen. Drie keer op rij is uniek, nog niet eerder voorgekomen in de geschiedenis van de IGP-sport. 

Drie onderdelen

Bij deze sport worden punten verdiend op drie onderdelen. Het onderdeel speuren waarbij een hond een spoor moet kunnen volgen en de daarop achtergelaten voorwerpen moet terugvinden. Het onderdeel gehoorzaamheid waarbij hond en baas een stukje dressuur met verplichte oefeningen moeten tonen waarbij een hoogtesprong van 1 meter en een klimwand als obstakels genomen moeten worden door de hond. En het spectaculaire onderdeel ‘boeven vangen’, oftewel het zogenaamde pakwerk. Hierbij moet de hond laten zien dat hij een vluchtende of aanvallende boef kan verhinderen door hard in een jute mouw te bijten om de ‘boef staande te houden’.

Het weekend was dubbel spannend voor het tweetal. Ze hadden zich allebei weten te kwalificeren voor dit kampioenschap met hun Mechelse herders Bløf en Aikido. Bløf werd zesde en kwalificeerde zich daarmee als reservedeelnemer in het TeamNL voor het WK.

Helaas afgelast

Maar helaas zijn de Wereld Kampioenschappen die komende september in Nederland gehouden zouden worden weer afgelast door de onzekerheden die corona met zich meebrengt. Heel jammer dus want zowel Sico als Manon hadden zich gekwalificeerd en hadden deel kunnen nemen in TeamNL.

Meer informatie? 

Neem eens een kijkje op de website: www.teamstormvogels.nl.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Sico met Blöf mooie eerste plaats op de Regio-Kampioenschappen→

Griezelen, gruwelen en spoken: Halloween op de Kennemerlaan→

Eerste ronde  Eurojackpot KNVB beker Vrouwen RKVV VELSEN – SC HEERENVEEN→

Kom klussen bij het Bunkermuseum IJmuiden→


Recent nieuws

  • Griezelen, gruwelen en spoken: Halloween op de Kennemerlaan
  • Eerste ronde  Eurojackpot KNVB beker Vrouwen RKVV VELSEN – SC HEERENVEEN
  • Kom klussen bij het Bunkermuseum IJmuiden
  • Rabo ClubSupport levert 1732 euro op voor Groeneveen Jeugdfonds
  • Streekomroep IJmond 360 ontvangt belangrijke subsidie voor verdere groei
  • Maak het verschil voor Velsenaren: steun Bibliotheek Velsen
  • Pinkenweekend Naaldkerk Santpoort weer reuze gezellig en zeer succesvol
  • IJmuidense Isa Colin timmert super goed aan de weg bij Ajax
  • Piratenavonturen in bibliotheek tijdens Kinderboekenweek 
  • Hans Keune trio met klarinettist Bernard Berkhout en vibrafonist Jacco Griekspoor
  • Ruimere openingstijden Pieter Vermeulen Museum
  • Het nieuwe bedrijvencentrum in het Havengebied IJmuiden
  • Typisch IJmuiden: de geschiedenis van het Apostolisch Genootschap in IJmuiden (deel 1).
  • Jiddische liederen en viool-pianoduo in ’t Mosterdzaadje
  • Rabobank-leden verdelen 300.000 euro onder clubs in Haarlem-IJmond
  • Telstar breidt uit met O15- team
  • Dakloosheid aanpakken
  • Tip van de bakker!
  • Verkoop stoofperen op Beeckestijn
  • Lichtspel – Glas in Lood: glas-in-lood in isolatieglas duurzaam en betoverend
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}