Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Krijn Gesink: De resultaten van een jaar lang met airco verwarmen en koelen

Door Redactie | 25 juli 2025 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – In februari dit jaar had Energiek Velsen een kort interview met Krijn Gesink over zijn ervaring met het verwarmen met de airco. In dat stuk gaf Krijn aan dat hij in juli van dit jaar (een jaar na aanschaf) de balans op wilde maken. Dat moment is nu hier: hoeveel heeft hij verbruikt na een vol jaar en wat is het effect op het gas- en stroomverbruik?

De resultaten:

Verbruik gas 2023 / 2024: 1.680 m3. Verbruik gas 2024 / 2025: 1.295 m3. Verbruik elektra 2023 / 2024: 3.715 kWh. Verbruik elektra 2024 / 2025: 4.050 kWh. Het gasverbruik is dus afgenomen (CV minder gebruikt) met 395 m3 en heeft  521,40 bespaard. Het elektraverbruik is toegenomen (verbruik airco) met 335 kWh en heeft 93,80 gekost. De investering van de airco was  2.000 inclusief montage. De terugverdientijd kan dus op basis van bovenstaande gesteld worden op circa 4,5 – 5 jaar. De levensduur van een airco is zeker 10-15 jaar. Kortom: voor Krijn en zijn gezin is het een goede stap geweest.

Ervaring verwarmen en koelen: hoe bevalt het de familie?

Krijn: ,,De airco hangt bij ons in de woonkamer. In de winter om te verwarmen zetten we als het koud is buiten de CV in de ochtend eerst even aan: maximaal 30 – 45 minuten op 19 graden. Daardoor is het hele huis, ook boven, wat verwarmt, de eerste kou is er dan uit. En als we alleen beneden met de airco zouden verwarmen, trekt de warme lucht van beneden naar boven, dus is minder effectief. Eerst even de CV aanzetten werkt voor ons dus prima. Vervolgens zetten we de airco aan, meestal op 22 graden. Dat is hoger dan de stand van de CV, maar de warmte die de airco afgeeft is toch wat anders dan de CV, dus we hebben gemerkt dat 22 graden voor ons een goede temperatuur is, om een vergelijkbaar effect te hebben met de CV (op 19 graden). De airco reguleert zichzelf, dus als de temperatuur bereikt is, schakelt hij uit. En uiteraard slaat hij weer aan als het weer wat afkoelt. Als we weggaan, zetten we de airco uit.” De verbruiksgegevens zijn afkomstig van de slimme meter en de jaarafrekening. De jaren perioden 2023 / 2024 en 2024 / 2025 waren voor wat betreft weersomstandigheden vergelijkbaar. Verder heeft de familie Gesink geen andere elektrische apparaten vervangen. Dus de vergelijking is betrouwbaar.

,,We zijn nog steeds blij met de airco en het is heel prettig dat we in de zomer op warme dagen het apparaat ook voor verkoeling kunnen gebruiken. En het is goed te zien dat besparing op gas dus ook echt in de praktijk een feit is. Kortom: voor ons is het een goede stap geweest en niet in de laatste plaats ook omdat we vanwege het milieu minder gas wilde gaan verbruiken. Mochten lezers meer willen weten, stuur dan gerust een mail via de contactpagina van Energiek Velsen.”

Foto: Krijn en zijn gezin zijn blij met de airco. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Duurzame gesprekken met Bram Tjaden van Energiek Velsen→

Lokaal opgewekte energie afnemen via Energiek Velsen→

Duurzame gesprekken met Bram Tjaden van Energiek Velsen→

Duurzame gesprekken met Bram Tjaden van Energiek Velsen→


Recent nieuws

  • Flessenpost, avonturen voor alle leeftijden
  • Partou aanwezig bij het zomerfestival in IJmuiden
  • Krijn Gesink: De resultaten van een jaar lang met airco verwarmen en koelen
  • Om vast in de stemming te komen
  • Blik op een buurtkastje
  • Metamorfose Kennemerlaan tijdens Zomerfestival IJmuiden
  • Drie dagen timmeren, zagen en plezier maken bij Huttenbouw Velserbroek
  • Telstar verwelkomt Port of Energy als nieuwe hoofdsponsor
  • Publieksdagen Forteiland
  • Fantastisch nieuws voor Rugby Club The Smugglers
  • Ook dat is de zomer in Velsen
  • Tip van de bakker!
  • Portugese fado centraal in Bibliotheek IJmuiden
  • Een spatje regen kunnen de Zomerpret-kids wel tegen
  • De geschiedenis van Telstar in beeld
  • Sico en BLØF Nederlands kampioen werkhonden 2025!
  • Expositie ‘3 Generaties’, een kleurrijke familiegeschiedenis in beeld
  • Beleef de magie van LEGO in de bibliotheek
  • Bij de redactie aan tafel : Rina
  • Fileleed in Velserbroek
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}