Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Drie cellosonates van Beethoven en pianorecital in ‘t Mosterdzaadje

Door Redactie | 14 november 2019 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Santpoort – De cellist Joachim Eijlander en de pianiste Anastasia Safonova (foto: aangeleverd) nemen vrijdag 15 november om 20.00 uur het publiek in ‘t Mosterdzaadje mee in een reis door het leven van Ludwig van Beethoven. Dat doen ze aan de hand van drie cellosonates, die de belangrijkste creatieve periodes uit zijn leven vertegenwoordig. Uitgevoerd worden de  2e Sonate in G-mineur sonate  Op 5,( vroege periode),  de 3e sonate in A-majeur op.69 (midden periode), en 4e sonate in C -majeur, opus 102 (late periode).

Anastasia Safanova/Joachim Eijlander Photo: Marco Borggreve

Anastasia weet wel waarom ze Beethoven willen  spelen. Niet alleen voor het aankomende Beethoven jaar. Maar vooral ook als de componist van een betere wereld.  “Wat is er beter in deze tijd dan het spelen van Beethoven! Er zijn veel zorgelijke zaken om ons heen. Mensen willen hun lot ontlopen. En daarom hebben we Beethoven nodig. Bij hem is de strijd tussen persoonlijke vrijheid en het aanvaarden van het lot een fundament. Hij brengt bezinning en troost. Dit biedt Beethoven, en daarom moeten we hem allemaal spelen”.

Regina Albrink 

De pianiste Regina Albrink (foto: Andries Lenstra) geeft al jarenlang een Kerstrecital in Het Concertgebouw Amsterdam. Ze begon hiermee in 1991. Het concert is steevast uitverkocht dankzij interesse vanuit heel de wereld. Op zondag 17 november om 15.00 uur kunnen we in ‘t Mosterdzaadje een voorproefje beluisteren van haar traditionele concert. Uitgevoerd wordt Beethoven (Pastorale) en van Chopin o.a. de ‘Grande valse Brillante’

Regina vertelt: ,,De Pstorale ligt me na aan het hart. Beethoven wandelde graag alleen in de natuur en deze sfeer weet hij zo prachtig op te roepen. Dit is één van zijn lieflijkste sonates. En Chopin ontbreekt nooit op mijn recitals. Weergaloos is zijn  4e Ballade. Zeer complex, met een enorme diepte en ook zelfs waanzin. Als tegenhanger zijn zijn walsen zijn een stuk luchtiger”. 

De pers is lovend over haar spel. ‘Topconcert, parelend, fijnzinnig, helder en zo doorzichtig als glas. Regina is een integer musicus die de gedachte achter de geschreven noten via het hart laat spreken en daarom het publiek zo bijzonder raakt’.

‘t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord 023-5378625. Vanaf een half uur voor aanvang is de zaal open. Toegang vrij, een bijdrage in de onkosten wenselijk. Zie ook: www.mosterdzaadje.nl.

Andere berichten

Afsluiting seizoen ’t Mosterdzaadje→

Afsluiting seizoen van ’t Mosterdzaadje→

Romantische meesterwerken en driestemmige wereldmuziek→

Twee keer pianist James Lisney in ’t Mosterdzaadje→


Recent nieuws

  • Gideon Nijemanting lijsttrekker CDA Velsen voor gemeenteraadsverkiezingen 2026
  • Wethouder Sebastian Dinjens stopt in Velsen
  • Velsen krijgt tweede pont: ‘Belangrijke stap voor bereikbaarheid regio’
  • Velsen vanuit de fotografie-leerlingen van het Tender College
  • Zelf zien hoe het duinlandschap herstelt
  • Hart voor kids week: stapelgek op jou!
  • Het orchideeënparadijs ontdekken!
  • Gratis loodvrije producten voor zeevissers
  • Een lach en een traan bij het NK trampolinespringen
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden
  • Huttenbouw Velserbroek staat weer voor de deur
  • ‘Let’s Dance’ van DanceWorks Velsen in het Haventheater
  • Bibliotheek Velsen biedt jongeren tot 28 jaar gratis abonnement aan
  • Droom van vijf fietsvrienden komt uit op de langste dag van het jaar
  • Een Zee van Staal vijf nieuwe beelden rijker
  • Blik op een buurtkastje
  • Samen zingen in de Nieuwe Kerk
  • Om vast in de stemming te komen
  • Wereldklasse opera- en ballet op het grote doek van het Haventheater
  • Afzwemmen voor het zwemABC onder tropische omstandigheden
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}