Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

De vele gezichten van Velsen: Jan Morren

Door Redactie | 1 december 2019 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Veel organisaties in de gemeente Velsen zouden niet kunnen bestaan zonder de inzet van vrijwilligers. Vele uren worden wekelijks belangeloos gestoken in het werk dat moet worden gedaan. Uit respect en waardering van deze vrijwilligers zijn Landgoed Duin & Kruidberg en Servicecentrum Vrijwilligerswerk Velsen (onderdeel van Stichting Welzijn Velsen) een nieuw project gestart. Als onderdeel hiervan wordt maandelijks een vrijwilliger in deze krant geportretteerd. Vandaag is dat Jan Morren uit Velserbroek.

Voor Jan Morren (76) gaat vrijwel geen week voorbij zonder bezoek aan het Noord-Hollands archief in Haarlem. De amateurhistoricus is al vanaf de oprichting lid van het Historisch Genootschap Velsen en heeft een hele reeks artikelen gepubliceerd in het blad van deze vereniging. Ook schreef hij artikelen voor onder meer Stichting Santpoort en het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. ,,Ik heb inmiddels over 162 onderwerpen geschreven’’, vertelt hij. Een in 2005 afgeronde driedelige boekenreeks over kastelen en buitenplaatsen maakt daarvan een belangrijk deel uit, want: ,,Alleen daarin beschrijf ik al 64 verschillende onderwerpen.’’ Kastelen en buitenplaatsen hadden altijd al zijn aandacht. ,,Mijn opa en mijn vader hebben op buitenplaatsen gewerkt. Ik mocht als kind wel eens met opa mee en de herinnering aan die tuin met die grote bomen is me altijd bijgebleven.’’

Morren werkte veertig jaar als gas- en waterfitter. ,,Ik ben begonnen bij het Gas- en Waterbedrijf Velsen, door overnames werd dat later Energie Noordwest in Haarlem.‘’ Toen het fysiek zware werk hem begon op te breken, koos hij voor een nieuwe studie, die hem hogerop bracht in het bedrijf. In dezelfde tijd begon hij zich ook steeds meer te verdiepen in buitenplaatsen en kastelen. In het appartement dat hij samen met zich echtgenote Astrid bewoont, prijken meerdere fraaie maquettes van historische panden in de gemeente Velsen, waaronder het voormalig huis Rooswijk (Velsen-Noord, afgebrand in 1944), Huis te Spijk (Velserbroek, gesloopt rond 1830) en de Engelmunduskerk in Velsen-Zuid, waarvan hij twee versies maakte op basis van archeologisch onderzoek en archiefbeelden. Daarnaast verzorgt Jan Morren ook lezingen en excursies. Het doorgeven van de historie aan een nieuwe generatie is zijn passie geworden. ,,Als je kennis hebt van de historie, ben je ook gemotiveerd om je in te zetten voor het behoud van die historische elementen in de gemeente’’, legt hij uit. Nieuwe plannen zijn er ook nog volop: ,,Ik ben nu voor het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland bezig met een publicatie over alle historische panden in het dorp Velsen en voor Stichting Santpoort over herbergen in Santpoort.’’ (tekst/foto: Bos Media Services)



Andere berichten

Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park→

Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen→

Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen→

Wat een mooie prestatie van VZV!→


Recent nieuws

  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
  • ‘Working nine to five’ in het Haventheater IJmuiden
  • Scoop! Jesse Prins lanceert uniek talentenprogramma op Strand van Oranje
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}