Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Afvalcontainers Schiplaan officieel in gebruik genomen

Door Redactie | 21 oktober 2021 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – Met een korte ceremonie zijn zaterdagochtend de nieuwe ondergrondse afvalcontainers bij de Schiplaan officieel in gebruik genomen. Wethouder Floor Bal wierp symbolisch wat afval in de containers en benadrukte nog eens hoe belangrijk het is om afval goed te scheiden. ,,Iedereen kan thuis zijn afval al scheiden en het hier vervolgens gescheiden weggooien.’’

In de afgelopen weken hebben afvalcoaches van verwerkingsbedrijf HVC de bewoners van de flatwoningen in Zeewijk thuis bezocht om ze te attenderen op het scheiden van afval. Deze werkwijze werd door veel bewoners positief ontvangen. Helaas lukte het niet in alle gevallen om de bewoners te bereiken. De huisbezoeken worden alleen overdag afgelegd en dan is niet iedereen thuis. Wie de afvalcoach gemist had, kon zaterdag langskomen bij de nieuwe ondergrondse containers. Vanuit een mobiele informatiekraam van HVC werden kleine prullenbakjes uitgedeeld. De plastic bakjes, vervaardigd uit gerecycled materiaal, zijn bedoeld voor op het aanrecht. ,,We geven er meteen een rol biologisch afbreekbare zakjes bij’’, legt afvalcoach Hans van Heusden uit. Het is de bedoeling dat bewoners hun groente- en fruitafval in deze zakjes opsparen en vervolgens deponeren in de daarvoor bestemde containers in de wijk. Gewoon plastic mag er niet in, maar deze speciale afbreekbare zakjes dus wel. Ze zijn ook in de supermarkt te verkrijgen.

Beter scheiden, goedkoper verwerken

Het gescheiden inzamelen van afval zorgt ervoor dat afval beter, sneller en goedkoper kan worden verwerkt. Ook voorkomt het dat waardevolle grondstoffen in de verbrandingsovens belanden, terwijl ze prima kunnen worden hergebruikt. Waar gaat het nog vaak mis? Hans van Heusden: ,,We vinden nog veel plastic in het restafval, bijvoorbeeld drinkflesjes en harde kunststoffen. Verder ook veel groente-, fruit- en tuinafval, oud papier en piepschuim.’’ Al deze materialen moeten eigenlijk apart ingezameld worden. Het piepschuim, dat bijvoorbeeld als verpakkingsmateriaal voor elektrische apparaten of als isolatiemateriaal gebruikt wordt, is volledig te recyclen als het gescheiden ingezameld wordt. Hiervoor dient het ingeleverd te worden bij het afvalbrengstation in Velsen. Gft en etensresten worden vanuit IJmuiden naar Middenmeer getransporteerd. Daar wordt het gezeefd en vormt het de basis voor biogas en compost. ,,Als er dan nog kleine stukjes plastic of glas inzitten, komen die uiteindelijk weer op het land terecht en eten vogels het op.’’ Bij HVC doet men er alles aan om compost zo schoon mogelijk te krijgen.

Kledingcontainers

Speciale aandacht vroeg wethouder Floor Bal voor de kledingcontainers van OIG-IHD. Vrijwilligers van die organisatie sorteren de ingezamelde kleding en treffen daarbij soms ook ander afval aan. Dat is uiteraard niet de bedoeling en moet voorkomen worden. De containers zijn overigens wat aan de hoge kant, waardoor rolstoelgebruikers en mensen in een scootmobiel niet goed bij de klep kunnen komen. ,,We gaan kijken  wat we voor deze mensen kunnen doen’’, aldus de wethouder. Over de glascontainer, met aparte compartimenten voor wit, bruin en groen glas, zei hij: ,,Mensen denken wel eens dat het niets uitmaakt, omdat het glas uiteindelijk toch in dezelfde bak belandt. Maar dat is beslist niet zo. Ook de vrachtwagen heeft gescheiden compartimenten voor het glas.’’ Als het goed gescheiden wordt ingezameld, kun je glas oneindig recyclen. Blik is ook oneindig recyclebaar. Inwoners die nog twijfelen in welke bak ze bepaalde soorten afval moeten gooien, kunnen de handige afval-app van HVC downloaden.

Foto:

Wethouder Floor Bal werpt een zak met kleding in de daarvoor bestemde container. Foto: Bos Media Services

Andere berichten

Meer mensen beter laten horen: Van Boxtel hoorwinkels wordt Audika→

Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ →

Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park→

Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen→


Recent nieuws

  • Meer mensen beter laten horen: Van Boxtel hoorwinkels wordt Audika
  • Tien jaar BuitenGewoon: ‘Jullie zién mensen!’ 
  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}