Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Acteur Bartho Braat en kleurrijk kwartet in ’t Mosterdzaadje

Door Redactie | 5 januari 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Bartho Braat vertelt

Santpoort – Op zaterdag 17 januari om 15.00 uur is acteur en voordrachtskunstenaar Bartho Braat te gast met twee prachtige verhalen. Het ene gaat over een man met een missie, de ander over een man met een obsessie. Verhalen met een tragikomische ondertoon.

Het eerste heet ‘De Zeven Boodschappers’ en is van de Italiaanse journalist Dino Buzatti ( 1906-1972). Het tweede verhaal is van de Friese dichter/schrijver Jacques van Hattem (1900-1981) en heet ‘De vrouw in de erker’.

Acteur Bartho Braat brengt met zijn warme stem en groot talent deze twee verhalen tot leven en maakt duidelijk hoe twee mannen, in dat wat zij nastreven, hoe verschillend ook, op hetzelfde punt aankomen: een verdwijnpunt. Weg van de alledaagse wereld.

Het verhaal van Dino Buzatti, geschreven in 1942, werd vertaald door Paul van der Vet en voor het theater bewerkt door Bartho Braat. ‘De Vrouw in de Erker’ werd eerder gespeeld door Bartho Braat in een regie van Fabienne Meershoek.

Kleurrijk Kwartet

Op zondag 18 januari om 15.00 uur is een hoogst opmerkelijk kwartet in ’t Mosterdzaadje te gast. Vier in de muziekwereld gelauwerde musici, die gewend zijn op de grote podia te staan, presenteren het programma ‘Kleurrijk!’ Het kwartet heeft de zelden gehoorde bezetting voor fluit, cello, piano en mezzosopraan. Uitvoerenden zijn: mezzosopraan Rosina Fabius, fluitiste Jana Machalett, cellist Hans Woudenberg en de pianisten Marja Bon en Mirsa Adami.

Op het programma staan Maurice Ravels ‘Chansons Madécasses’ (Liederen van Madagaskar). De drie exotische liederen behoren tot zijn meest persoonlijke werken en worden vanwege de unieke bezetting maar weinig uitgevoerd.

Pianiste Marja Bon, die dit programma met zorg heeft samengesteld, komt uit een muzikale familie. Haar broer, componist Willem Frederik Bon (1940-1983) liet zich door het Franse impressionisme inspireren en schreef talloze werken in zijn eigen moderne (maar niet atonale) stijl. Zijn ‘Trois poèmes’, op teksten van Paul Verlaine zijn geschreven voor dezelfde kleurrijke kamermuziek bezetting als Ravels liederen, maar hebben een geheel eigen karakter.

Lyriek en kleinschalige dramatiek klinken in de cellowerken van Henriette Bosmans en Daniel Brozaks ‘Dialog’ voor fluit en cello. De ‘Maeterlinck-liederen’ van Alexander Zemlinsky voegen een laatromantische kleur toe. Tot slot Brahms’ ontroerende ‘Zwei Gesänge’, een gevoelige dialoog tussen stem, altviool (hier cello) en piano.

’t Mosterdzaadje, Kerkweg 29, Santpoort-Noord 023-5378625 www.mosterdzaadje.nl

Half uur voor aanvang is de zaal open. Toegang vrij.

Na afloop collecte.

Foto’s: aangeleverd

Andere berichten

Romantiek met Trio Reinecke en Tsjechische Kerst in ’t Mosterdzaadje→

Noord-Hollands Jazz Kwartet en pianist Frederic Voorn→

Jiddische liederen en viool-pianoduo in ’t Mosterdzaadje→

Componisten uit W.O.II en het liefdesverhaal van Oscar Wilde→


Recent nieuws

  • Ontbrekende schakel doorfietsroute Haarlem-Velsen langs N208
  • Uw krant mogelijk deze week iets later
  • Hofstede Biljarttoernooi 2026
  • Voetballen in plaats van vuurwerk afsteken
  • Grote wateroverlast in Mercuriusstraat
  • Hoe gemeenschappen verbonden blijven door moderne digitale gewoonten
  • Ter nagedachtenis aan Milan uit Heemskerk
  • Acteur Bartho Braat en kleurrijk kwartet in ’t Mosterdzaadje
  • Bijzonder mozaïekbankje gaat onthuld worden
  • Volle Haven rond de feestdagen 2
  • Volle haven rond de feestdagen
  • Duurzame gesprekken
  • Het Hoogovensmuseum het nieuwe jaar in
  • Hoe ik Nederlands leerde…
  • Kersttoernooi bij Schaakclub Santpoort
  • Bijzonder kerstdiner brengt eenzame ouderen samen in IJmuiden
  • Bij de redactie aan tafel: drie vrijwilligers van Stichting OIG-IHD
  • D66Velsen lanceert verkiezingsprogramma met vijf doorbraken voor de toekomst van Velsen
  • Kerstvakantie bij Waldorf aan Zee
  • Vanaf nu zal het alleen maar lichter worden
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}