Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

De Kennemer Sociëteit bloeit als nooit tevoren

Door Redactie | 3 juni 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

Regio – In navolging van de explosieve ontwikkelingen van serviceclubs in Angelsaksische landen en ook op vele plaatsen in Nederland werd in Velsen in 1988 het initiatief genomen om een sociëteit op te richten voor mannen, waarbij eens per maand op een ochtend een bijeenkomst wordt georganiseerd. De sociëteit stond op zichzelf en was niet verbonden aan een overkoepelende organisatie. Op woensdag 23 november 1988 werd de eerste bijeenkomst gehouden van de voorloper van de Kennemer Sociëteit in het Odd Fellows gebouw te Velsen.

Bij notariële akte is de Vereniging op 17 oktober 1989 opgericht onder de naam Ochtendsociëteit Velsen. Op 10 maart 2016 werden de statuten gewijzigd en is de Vereniging onder de naam Kennemer Sociëteit verdergegaan.

Dit jaar wordt dus het tienjarig bestaan van de Kennemer Sociëteit gevierd. Het ledenbestand is door de jaren heen altijd een goede afspiegeling geweest van de vele industriële, technische en nautische beroepen in de regio, maar ook een vertegenwoordiging van het midden- en kleinbedrijf, onderwijs, financiële dienstverlening en overheid maakt daar deel van uit.

Het gedachtengoed is het stimuleren van kennisdeling en uitwisseling van onderlinge interesses, aangevuld met de ervaringen die de leden in hun werkzame leven hebben opgedaan. Tweemaal per maand, op woensdagochtend, komen de leden tussen 10.00 en 12.00 uur bij elkaar op het adres Stationsweg 95 te Velsen-Zuid. De lezingen worden verzorgd door de eigen leden of door gastsprekers. De variëteit aan onderwerpen is groot. Het eerste half jaar zijn er lezingen geweest over: de Koninklijke Marechaussee, offshore-industrie, vergroening staal, planologie grote steden, de wereld van de cacao, geschiedenis laboratorium Hoogovens IJmuiden, pensioen en de wereld van de imker. De tweede helft van het seizoen begint op 26 augustus met een lezing over de bemande ruimtevaart bij Fokker.

Het huidige ledenaantal is 75. Herkent u zich in de doelstellingen van de Kennemer Sociëteit, dan nodigen zij harte uit om eens geheel vrijblijvend contact op te nemen. E-mailadres: secretaris@kennemersocieteit.nl of website link: www.kennemersocieteit.nl.

Als u zich herkent in de doelstellingen neen dan gewoon een keer contact op. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Kennemer Sociëteit groeit naar 75 leden→

Tweede helft van seizoen 2025 van de Kennemer Sociëteit is begonnen→

Eerste helft van seizoen 2025 van de Kennemer Sociëteit voorbij→

Kennemer Sociëteit op excursie naar het DAF Museum→


Recent nieuws

  • Zomerbazaar bij Waldorf aan Zee
  • De Kennemer Sociëteit bloeit als nooit tevoren
  • Het is eindelijk zo ver: dit weekend Pleinfeest van Café Bartje
  • Lopen voor het goede doel
  • WK-special komt eraan!
  • Spanning, strijd en WK-sfeer tijdens Simon de Hoog-voetbaltoernooi
  • Het reilen en zeilen van Johanna Louisa
  • Recordopbrengst Vissenloop 2026
  • SVIJ 45+ reist af naar de toekomst
  • VissenRun zorgt voor ontzettend veel fun
  • Zuster Agatha blijkt een pittige maar lekkere tante
  • Kleinschalig wonen in IJmuiden bij De ZorgSpecialist
  • Spandoeken spoorviaduct krijgen tweede leven
  • Mentaal Vitaal de zomer in!
  • Bakkerij van Vessem brengt historische winkel in Kleverpark terug naar 1907
  • Pop-up expositie ‘Kijk op Mijn Wijk’ in IJmuiden
  • Overdracht Huis ter Hagen van Woningbedrijf Velsen naar Zorgbalans een feit
  • Jaarlijkse beeballtoernooi gewonnen door Westbroek 2
  • Meiden groep 6 De Pleiaden grepen hun kans
  • Kaartverkoop COC Songfestival 2026 begonnen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}