Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Jubilerende Astrid Nijgh ‘weer even terug’ bij RTV Seaport

Door Redactie | 16 februari 2024 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

IJmuiden – ,,Heerlijk om weer in IJmuiden te zijn!” zegt Astrid Nijgh wanneer ze net de studio van RTV Seaport aan de Gerard Doustraat is binnengelopen.

Astrid, bij het grote publiek bekend van haar hit ‘Ik doe wat ik doe’ vertelt: ,,Ik woon natuurlijk niet meer in het Kennemerland. Ik woon in de Rijnmond. Dat is heel anders, maar daar zijn ook schepen. Dat is wel heel belangrijk, want toen ik bij Seaport werkte, in het Witte Theater, keken we uit op de sluis. En dat was natuurlijk heel mooi. Dat waren de schepen.

Astrid maakte, jaren geleden, voor Seaport het radioprogramma ‘Koffietijd radio’. Nu is ze op uitnodiging van Mark Metselaar voor een interview in de ‘nieuwe’ studio. Richard van Dorp en hij praten met de zangeres/componiste over haar leven, muzikale carrière en haar 50- jarig jubileum ‘in het vak’. Ter ere daarvan maakt ze momenteel een tour langs de verschillende theaters.

Astrid vertelt over haar tijd met Lennaert Nijgh: ,,Het schip (‘De Jonge Jacob’) was voor ons heel erg belangrijk. Het was een oude Urker kotter, die overigens toen hij nog viste, hier in IJmuiden lag. Op dat schip schreven wij. Als Lennaert dan de tekst had gemaakt, dan maakte ik de muziek. Dat ging met een cassetterecordertje. En dan ging dat bandje op de bus naar Hilversum. En dan gingen we weer naar de volgende haven. Mooier kun je het toch niet hebben jongens! Van elk lied weet ik trouwens nog op wat voor plek ik zat. Ik heb ook een keer een lied geschreven over een schip wat hier in de haven lag: ‘Er huilt een schip in de haven’. Dat lag tegenover het oude Seaport, aan de Kanaaldijk dus. En die zag ik met de dag wegzakken. Die was afgekeurd, die was lek en dit en dat… En toen ben ik daar naar toe gereden en toen heb ik dat op me in laten werken en thuis heb ik toen dat stuk ook geschreven. Daar houd ik van. Ik zie ook alles als een soort van film voor me.”

Astrid Nijgh vond het fijn om weer even in IJmuiden te zijn. Foto: aangeleverd

Andere berichten

Kerst bij RTV Seaport met Kerst Top 100, live optredens en inzamelingsactie→

Sam de Wit van Re-Play live in de RTV Seaport studio→

RTV Seaport viert kerst met top 100 en inzamelingsactie→

Optredens VG Festival Orkesten terug te zien bij RTV Seaport→


Recent nieuws

  • Nieuws uit Dorpsfeest Santpoort: kaarten afhalen Klavertoernooi
  • Voedselbank Velsen zoekt vrijwilligers
  • Eerste helft van seizoen 2025 van de Kennemer Sociëteit voorbij
  • Wedstrijdverslag finale nacompetitie: Olympia Haarlem 1 – Stormvogels 1
  • Docenten Gymnasium Felisenum treden op in The Masked Singer
  • Het Gezelligheidskoor De Delta Singers sluiten 19e seizoen af
  • Gratis Hartcheckdagen in de Bibliotheek Velsen
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg
  • Filmprogramma Haventheater
  • OV Reisloket in Bibliotheek IJmuiden
  • Blik op een buurtkastje
  • DCIJ-nieuws: Bekerviertal eindigt net buiten top op NK
  • Velser Gemeenschap organiseert sprankelend jeugdoptreden
  • Duurzame gesprekken met Bram Tjaden van Energiek Velsen
  • Fietspad Lange Nieuwstraat overdekt
  • IJBC De Jump organiseert zomerbridge voor iedereen die kan bridgen
  • Internationale Dag Tegen Ouderenmishandeling
  • Jos Kops stopt na 50 jaar Budo lesgeven
  • Lustrum De Toermalijn, dertigjarig bestaan
  • Pop-up expositie: Verlangen naar Zee
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}