Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Wanneer komt die tweede pont? De stand van zaken

Door Redactie | 5 april 2025 | Geplaatst in Regio

Velsen – Afgelopen week werd maar weer eens op een frustrerende en chaos veroorzakende manier duidelijk toen er een storing was in de Velsertunnel. Een tweede pont is absoluut geen luxe, zeker niet nu de Sluizenroute -nog steeds of voor altijd? – niet voor auto’s toegankelijk is. De stand van zaken aangaande de pont werd in de raad besproken. We citeren:

Waarom een tweede pont?

,,Met het verdwijnen van de tweede pont in 2023 viel er een gat in de regionale en lokale bereikbaarheid en het IJmondiale doorfietsroutenetwerk. Recente tellingen laten een structurele ‘terugval’ zien van gemiddeld meer dan 800 fietsritten per (werk)dag, en in totaal circa 200.000 fietsritten per jaar. De tweede pont vervult dus een cruciale rol in het groeiende lokale en regionale fietsverkeer in het gebied. Bovendien blijkt een hoge frequentie van de pontverbinding een belangrijke schakel in het robuust houden van het kwetsbare systeem van oeververbindingen (Velser- en Wijkertunnel).

Als we ervan uitgaan dat die 800 dagelijkse fietsritten nu weer autoritten zijn geworden, dan zijn dat jaarlijks zo’n twee miljoen extra autokilometers via de tunnels. Dat betekent 4,5 mln. maatschappelijke kosten aan afgenomen luchtkwaliteit en extra files op de wegen door de tunnels. Daar komt door het inwisselen van de fiets voor de auto nog 3,5 mln. aan gezondheidskosten bij.

Ten opzichte van de in april 2023 opgestelde maatschappelijke kosten-batenanalyse (MKBA) zijn de verwachte aanschafkosten van de pont met zo’n twintig procent gestegen en de verwachte exploitatiekosten met zo’n veertig procent). Deze voorgenomen stijging zorgen voor vertraging in het proces van de nieuwe contractvorming.

Voorwaarden voor besluitvorming over aanschaf pont

Het duurt langer dan gehoopt om tot bestelling van de pont te komen. Het besluit om een pont te bestellen kan pas genomen worden als:  de (subsidie)inkomsten zeker zijn, er in voldoende mate zicht is op de te verwachten kosten, de benodigde gemeentelijke (rest)bijdragen zijn toegezegd en gereserveerd en de risico’s in beeld zijn gebracht en afgedekt.

De grootste inkomstenbron voor de tweede pont is de (Rijks)subsidie vanuit Netten op Zee. De uitkering van deze subsidie is vertraagd maar de provincie lijkt de subsidie in het tweede kwartaal van 2025 te kunnen overmaken.

Qua exploitatieprijs moet aangesloten worden bij het nieuwe contract dat de gemeente Amsterdam en het GVB moeten sluiten voor de dienstverlening van de Noordzeekanaal- en IJ-veren. De contractonderhandelingen vergen meer tijd dan voorzien. Het nieuwe contract had eind 2024 rond moeten zijn. Dat wordt nu waarschijnlijk na de zomer van 2025.

De benodigde gemeentelijke (rest)bijdragen zijn afhankelijk van de kosten, subsidies en beschikbare gelden. Hier is door de bovengenoemde onzekerheden nog geen exact bedrag te noemen. Verwacht wordt dat aan het einde van het tweede kwartaal van 2025 een beslissing kan worden genomen.’’

Zou die tweede pont er dan nu echt komen? Foto: Archief Jutter | Hofgeest  

Andere berichten

Velsen krijgt tweede pont: ‘Belangrijke stap voor bereikbaarheid regio’→

IJmondgemeenten mogen 50 miljoen euro verdelen→

Het blijft tobben met de tweede pont→

Provincie draagt 1,8 miljoen euro bij aan tweede pont Velsen→


Recent nieuws

  • Fish & Seafood Waasdorp maakt je feestdagen perfect
  • Kerstkleding op de kledingbeurs in Het Kruispunt
  • Het gebruik van AI in het videofilmen
  • Saskia Robert geeft tweede bundel uit
  • Politie zoekt verdachte man na melding mishandeling waarbij vuurwapen is gezien in IJmuiden
  • Typisch IJmuiden: de kanaalgravers (2)
  • Een andere kijk op woningontruimingen
  • Spreuken die spreken
  • Komt de Matthäus Passion terug in IJmuiden?
  • Je kerstdiner haal je af bij Van der Meer
  • Veel Velsenaren lazen ‘Onder de paramariboom’
  • Rotary Santpoort-Brederode bakt tijdens kerstmarkt voor Hospice De Heideberg
  • 35 Jaar Petanque Union IJmond
  • Muzikale afsluiting Velser Gemeenschap: Voices en Kuzola brengen zaal in beweging
  • Drinkwater volgend jaar iets duurder
  • Tabak Gemak Rozing in andere handen
  • Afzwemfestijn bij Watervrienden IJmuiden
  • Aandacht in Velsen voor de strijd tegen femicide
  • Motorendraaimiddag in het Zee- en Havenmuseum
  • Echtpaar Rein en Rie Boudesteijn-In ´t Velt 65 jaar een echt paar
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}