Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Voedselbank Velsen: ‘Pareltjes’

Door Redactie | 5 mei 2025 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

Velsen – Zonder de vrijwilligers kan de Voedselbank niet bestaan. Iedereen die zich in Velsen inzet voor de Voedselbank doet dat met maar één doel: ondersteuning geven aan inwoners die dat nodig hebben. En dat mag best wel eens benoemd worden. Als bestuur zijn we blij met de ruim dertig vrijwilligers die zich inzetten voor de Voedselbank.

Deze keer in de column dan ook een verslagje van een vrijwilliger die, samen met collega-vrijwilligers, eens per vijf weken de inzamelingsacties mogelijk maakt. Hierbij wordt winkelend publiek bij supermarkten gevraagd iets extra’s te kopen voor de Voedselbank Velsen. Met name de versproducten zijn zeer welkom. Haar verhaal:

Velsense pareltjes bij de Voedselbank

,,Elke keer als ik voor de Voedselbank producten inzamel bij een supermarkt maakt dat grote indruk op me. Er gebeuren fantastische dingen, waarvan ik er twee met u wil delen. Een meneer schiet langs me de winkel in en roept: ‘Ik heb haast, doe eerst even mijn boodschappen en kom zo even bij u langs.’ Opeens staat hij weer voor me: ‘Zegt u het maar.’ ‘Wel meneer, ik wilde u vragen iets voor de Voedselbank te kopen. Dat is nu te laat, maar hopelijk doet u een volgende keer mee.’ Spontaan krijg ik twee boodschappentassen boordevol producten overhandigd met de woorden: ‘Dan doe ik toch nog een keer boodschappen!’.

Een mevrouw komt naar me toe en zegt zachtjes: ‘Ik moet rondkomen van mijn AOW en een klein pensioentje, maar ik wil graag wasmiddel aan de Voedselbank geven. Vorige week heb ik het in de aanbieding gekocht en het staat bij mij thuis.’ Ongeveer twintig minuten later komt ze de winkel weer in en geeft me vijf! flessen wasmiddel.

Het is genieten en de glimlach blijft op mijn gezicht, omdat ik steeds ervaar dat burgers uit Velsen zo betrokken zijn bij onze medemensen, die een steuntje in de rug nodig hebben.’’

De volgende inzamelingsactie is woensdag 7 mei bij de Deka Supermarkt in Santpoort Noord. Van 10.30 tot 14.30 uur. Wilt u meer weten hoe de Voedselbank werkt? Kijk op www.voedselbankvelsen.nl. Daar ziet u ook hoe u zich aan kunt melden. Als vrijwilliger of voor een voedselpakket.

Fotobijschrift: Hier worden de parels van de Voedselbank getrakteerd op een lunch door leerlingen van het Vellesan. Maar laten we niet vergeten dat de mensen van Velsen zo betrokken zijn en heel lief meedoen aan de inzamelingsacties. Foto: archief Jutter | Hofgeest Ingeborg Baumann

Andere berichten

Voedselbank Velsen zoekt vrijwilligers→

‘Is alles nog naar wens hier?’→

Voedselbank: is dat ook voor mij?→

Je bent welkom en wordt gezien bij Voedselbank Velsen→


Recent nieuws

  • Mijlpaal voor IJmuiden: start eerste deelplan gebiedsontwikkeling Pont tot Park
  • Het wordt een geweldige zomer voor alle kinderen in Velsen
  • Samen koers bepalen: huurders en partners praten én eten mee over toekomst volkshuisvesting in Velsen
  • Wat een mooie prestatie van VZV!
  • Gorgonzola Galm
  • Bij de redactie aan tafel: Gerrit Wolthuis
  • Met elkaar bouwen we aan een sterke gemeenschap!
  • Sterk staaltje van wat Samen Velsen kan realiseren
  • Zwarte band karate voor Jurre van der Linden en Steven Le
  • Blik op een buurtkastje
  • Met ontmoetingscentrum Zeestroom het water op: een dag om nooit te vergeten
  • Nieuws uit Dorpsfeest-Santpoort 2025
  • Waardevolle Westerveld Inspiratiebeurs in Driehuis
  • Midzomernacht Top2000 Concert mooie start van de zomer
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 3)
  • Nieuwe tentoonstelling Kunstcentrum de Kolk: ‘In de schaduw van eenvoud’
  • Thuis in Santpoort
  • Olympiade Velsen: sportieve strijd tussen basisscholen
  • ‘Working nine to five’ in het Haventheater IJmuiden
  • Scoop! Jesse Prins lanceert uniek talentenprogramma op Strand van Oranje
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}