IJmuiden – Eredivisie, Here we come! Het is een droom die afgelopen zondagavond realiteit werd voor Telstar. Dat nietig clubje in IJmuiden, niet ver gelegen van staalgigant Tata Steel, heeft geschiedenis geschreven. ‘Wondercoach’ Anthony Coreia en zijn spelers maken een geweldige stap voorwaarts waar niemand op had gerekend. Als nummer zeven van de Eerste Divisie wist Telstar via de play-offs de Eredivisie te bereiken. Een reuze sprong.
Door Benny Ruff
“Dat kun je wel zeggen”, zegt aanvoerder Mitch Apau zo vlak voor de grootse huldiging op Plein 1945 . “Het is werkelijk legendarisch wat wij gepresteerd hebben. Over 50 jaar zal men het er nog steeds over hebben: ‘Weet je nog, dat Telstar na zoveel jaar naar de Eredivisie promoveerde!’ En ik denk dat daarom bij de meeste jongens dat besef nog niet is gekomen. Ook bij mij nog niet. Ik heb natuurlijk eerst de geboorte van mijn zoon Moses mogen meemaken. Vervolgens ben ik niet meer gaan slapen. Of ik moe was tegen Willem II? De geboorte van mijn zoon zorgde alleen maar voor extra energie, hahaha. Het is de mooiste dag van mijn leven.”
Een wonder
Voor de meeste supporters van Telstar heeft trainer Anthony Correia ‘een wonder‘ verricht met zijn team. Notabene in zijn debuutjaar als hoofdcoach van Telstar flikte hij het onmogelijke tijdens de play-offs, door in het walhalla van het Nederlands betaald voetbal terecht te komen.
Correia: “Ik wil alle Telstar-supporters bedanken voor de geweldige steun. Ik loop hier al dertig jaar rond. Toen ik nog voetbalde, was het stadion twee keer uitverkocht. Maar dit seizoen is het stadion al vier keer uitverkocht. We gaan nu naar de Eredivisie en dat wordt lastig. Dat is de realiteit. Daarom doe ik een beroep op alle fans en supporters: Blijf alsjeblieft ons steunen.”
Leon Annokkee is voor het tweede jaar algemeen directeur. Hij valt nu met de neus in de boter, want met zijn team krijgt hij een behoorlijke klus: alles bij de club moet Eredivisiewaardig zijn. “We hebben afgesproken dat we eerst 48 uur van het voetbal en het succes gaan genieten”, benadrukt hij. “Daarna gaan wij over tot de orde van de dag. Het kunstgrasveld wordt vervangen door echt gras. Dat komt goed. De verlichting rondom het veld moet aangepast worden. Ook dat komt goed. En de veiligheid van de toeschouwers moeten wij kunnen garanderen. Een dingetje, maar ook op dit punt gaan wij het redden. We hebben nog negen weken. Dat is vrij kort maar alles gaat goedkomen.”
Apau laat in de loop van deze week weten of hij bij de club blijft. De 35-jarige captain gaf eerder aan Velsen-Zuid te verruilen voor Spakenburg. Nu Telstar in de Eredivisie gaat spelen, wordt het een ander verhaal “Ik heb in het verleden met RKC nog in de Eredivisie gevoetbald. Dat was geweldig. Ik zet alles nog even op een rij en dan maak ik mijn besluit in de loop van de week”, aldus de routinier.
Foto: Voor Mitch Apau waren het helemaal dagen om nooit, nooit meer te vergeten. Foto: Dennis Gouda Fotografie