Tabak Gemak Rozing in andere handen

Velsen – Het is voor Jos Rozing de laatste week in zijn winkel Tabak Gemak Rozing aan de Wijkerstraatweg 175 te Velsen-Noord. Per 1 december draagt hij de winkel na ruim veertig jaar over aan Sandra en John Bekkema. Sandra is al drieënhalf jaar werkzaam in de winkel en dus voor alle klanten een vertrouwd gezicht gezicht.

We schrijven 1985. De Jozefschool, waar Jos Rozing op dat moment werkzaam is, verzorgt een informatiebijeenkomst over het samengaan van de kleuterschool en de basisschool. Tijdens de bijeenkomst verneemt Jos dat Cor de Koning zijn tabakszaak al een jaar in de verkoop heeft staan.
Jos’ partner Henny, die haar franchisecontract bij de Zelfkazer in Beverwijk had opgezegd en eigenlijk op zoek was naar een ijssalon die voor overname beschikbaar was, stond niet te springen bij de gedachte aan het overnemen van een tabakszaak, maar stelde toch op een regenachtige zondag voor om er eens langs te rijden. ,,Ze viel gelijk voor het leuke winkeltje met glas-in-lood-raampjes,’’ herinnert Jos zich. Binnen een week was de koop beklonken. Het idee was toen nog om de winkel tien jaar aan te houden, het werd vier keer zo lang.

1985. Sandra is op dat moment 9 jaar, haar kleinere broertje John is op dat moment 5 jaar. Zoals vrijwel elk kind waren ze vaste bezoekertjes van de winkel Rozing, niet wetende dat ze deze veertig jaar later zouden overnemen. Twee colaflesjes, drie krakelingen een zure mat en een pakje Panini voetbalplaatjes. Termen die Jos en Henny de afgelopen veertig jaar vele malen hebben gehoord. Jos: ,,Na veertig jaar met plezier gewerkt te hebben in ons dorp, bedanken we bij deze dan ook de grote schare klanten die onze winkel bezocht heeft. We wensen Sandra en John alle goeds toe om er een blijvend succes van te maken.’’

Sandra zal nog steeds vele uren in de winkel te zien zijn en zal het vaste gezicht van de winkel vormen. Haar broer John houdt zich op de achtergrond bezig met de administratie en zorgt er voor dat alles goed geregeld wordt. Sandra laat weten dat de winkel in grote lijnen hetzelfde zal blijven en dat ze die gezellige buurtwinkel willen blijven. ,,Wel zullen we het assortiment onder de loep nemen en hier en daar wat producten toevoegen aan het assortiment. Daarnaast kun je er binnenkort terecht voor leuke giftsets, mooie cadeautjes en andere verrassende artikelen.’’ De winkel gaat verder onder de naam BuurtGemak Velsen, maar blijft een echt familiebedrijf, precies zoals Jos en Henny het de afgelopen veertig jaar hebben gerund. ,,Wij willen Jos en Henny bedanken voor de afgelopen veertig jaar en wij zijn dankbaar om deze mooie winkel een mooi vervolg te mogen geven,’’ aldus een trotse Sandra.

Op de foto:
Sandra Bekkema en Jos Rozing. (Foto: Bos Media Services)