IJmuiden – Sinds 2020 is er een ambachtelijke slagerij met hart voor kwaliteit, service én hun klanten gevestigd op het Zeewijkplein in IJmuiden. En sinds kort heeft deze zaak de naam van het hart en de ziel van deze ambachtelijke slagerij: Slagerij van Olphen. Want: ,,Het moment was daar om op eigen benen te staan.’’, zegt Mike van Olphen.
Door Ingeborg Baumann
Mike startte de slagerij onder de naam Vleeschmeester en heeft vijf goede jaren en een fijne tijd gehad met deze franchiseorganisatie. Maar het moment was daar: ,,Tijden veranderen en deze naam staat dichter bij mezelf en bij de mensen’’, volgens Mike (52). De naam is ook iets om trots op te zijn en hoog te houden, de vader en opa van Mike waren ook slager. In Den Haag welteverstaan. Vandaar de kreet ‘gewoon lekkâhh’! Zo’n woord waar je voor uit Den Haag moet komen want hier in Velsen zullen weinig mensen het zo smeuïg kunnen uitspreken.

Gewoon lekkâhh
En wat gaat er behalve de naam nog meer veranderen? Ten eerste maar wat hetzelfde blijft: de mooie ambachtelijke producten, het vrolijke en gezellige team en de persoonlijke benadering van de klanten. Want daar stáát Slagerij van Olphen voor. Maar er zijn ook plannen en fijne veranderingen. Er is een vernieuwd recept voor de grillworst waar mensen nu al van heinde en verre voor komen. De naturel- kaas- en jalapeño grillworsten zijn bekend en de klanten zijn er heel enthousiast over. De inkoop van het varkens- en rundvlees gaat rechtstreeks van boer aan slagerij. Mike: ,,Ik heb gezien hoe dat gaat op die boerderij. De dieren worden met liefde behandeld, alsof het de eigen kinderen van de boer zijn. En dat merk je aan de smaak en structuur van het vlees. En ik ben bezig een certificaat te halen om een bepaald soort varkensvlees te mogen voeren. Ook hier wordt gelet op ruime stallen, geen antibiotica en dierenwelzijn. En hartstikke duurzaam alles natuurlijk. Ik merk dat mensen dat belangrijk vinden en dat is het ook! Er wordt niet meer zo veel elke dag vlees gegeten maar als men dan vlees koopt let men wel op kwaliteit.’’
Dagaanbiedingen
Er komen ook zogenaamde ‘dagaanbiedingen’ met een bepaalde strategie zodat iedereen weet waar ze aan toe zijn. En zaterdag 10 mei is er een feestje om de nieuwe naam met trots te vieren. Er komt dan een gezellig kraampje voor de deur te staan met hele beste paardenworst voor een fijn prijsje. Overigens is het goed winkelen daar op het Zeewijkplein, alles bij de hand en makkelijk parkeren. https://slagerijvanolphen.nl/.