IJmuiden – Tijdens het Pinksterweekend hebben Manon Dillenius en haar partner Sico Goedhart uit IJmuiden indrukwekkende prestaties geleverd met hun Mechelse herders Fips en Bløf. Met deze werkhonden vormen zij Team Stormvogels, en zijn actief in de internationale hondensport.
De jonge reu Fips nam in Duitsland deel aan een exterieurkeuring, waar hij een ‘zeer goed’ oordeel kreeg. Voor een jonge hond als Fips was dit een waardevolle ervaring: reizen, overnachten in een hotel en omgaan met een vreemde omgeving. Een mooie stap in zijn ontwikkeling als toekomstige wedstrijd hond.
Bløf
De al 8 jarige Mechelse herder teef Bløf maakte een dag later indruk tijdens een IGP-wedstrijd in Brabant. Met een topscore won zij overtuigend de Brabant Bokaal. De IGP-sport bestaat uit drie onderdelen: speuren, gehoorzaamheid en pakwerk.
Bij het speuren moet de hond een spoor van 600 meter volgen en onderweg kleine voorwerpen terugvinden. Bløf behaalde hier de maximale score van 100 punten – een unicum in haar 23 nationale en internationale wedstrijden tot nu toe.
In het gehoorzaamheidsonderdeel, dat doet denken aan dressuur in de paardensport, voerde Bløf technische oefeningen uit zoals ‘zit’, ‘af’ en ‘sta’ op commando, in combinatie met apporteren en sprongen. De beoordeling is streng: alleen als de hond de oefeningen met plezier en energie uitvoert, wordt hoog gescoord. Met 96 van de 100 punten lieten Bløf en Sico zien dat werkhondensport echt plezier kan zijn.
Pakwerk
Het afsluitende onderdeel, pakwerk, is het meest spectaculair. De hond moet een zogenaamde ‘boef’ stoppen door in een speciale mouw te bijten, en daarna op commando direct weer loslaten en bewaken. De focus ligt op beheersing en gehoorzaamheid. Dit onderdeel wordt spelenderwijs aangeleerd en is geschikt voor honden die gefokt worden op deze natuurlijke werklust.
De komende weken bereiden Manon en Sico zich voor op het Nederlands Kampioenschap, begin juli in Harderwijk. Als zij daar in de top vijf eindigen, wacht deelname aan het Wereldkampioenschap in Spanje in september.
Meer weten? Kijk op: www.teamstormvogels.nl. Foto: aangeleverd