Elke vierde zondag van de maand
Driehuis – Hoe knap de natuur in elkaar zit kun je op zondag 28 september in het Pieter Vermeulen Museum met eigen ogen zien wanneer je door de microscoop kijkt. Aan de hand van preparaten van planten en dieren ontdek je de natuur als nooit tevoren. Er opent zich een hele nieuwe wondere wereld voor je wanneer je achter de professionele stereomicroscoop van het museum plaatsneemt. Elke vierde zondag van de maand is vanaf nu ’microscopie-zondag’ in het natuurmuseum in Driehuis. Op microniveau de natuur bestuderen kan dan van 13.00 tot 16.00 uur en is geschikt voor bezoekers vanaf drie jaar.
Dino’s
Voor- of na deze bijzondere ervaring kun je ook de tentoonstelling ’Dino’s’ bezoeken. Je kunt levensechte replica’s van dino’s zien, zelf ‘dinobotten’ opgraven, uitvogelen waar welk bot in een dinoskelet thuishoort en nog veel meer. Je leert spelenderwijs alles over de reusachtige planten- en vleeseters die miljoenen jaren geleden op aarde rondliepen, van hoe ze leefden en wat ze aten tot waarom ze zijn uitgestorven. Een uitdagende speurtocht maakt ook deel uit van de tentoonstelling.
Openingstijden
’Dino’s’ is te bezoeken op woensdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In de schoolvakanties (regio Noord) is de tentoonstelling geopend op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kaartjes zijn te koop bij de kassa van het museum. Reserveren is niet nodig. Het Pieter Vermeulen Museum is gevestigd aan de Driehuizerkerkweg 34d, 1985 EL Driehuis.
Foto: Een bloem met een bij. Leg zo’n bloemblaadje onder de microscoop en je ontdekt een hele nieuwe wereld. Foto: Pieter Vermeulen Museum.