IJmuiden – Op woensdag 18 juni beleefden de deelnemers van ontmoetingscentrum Zeestroom een onvergetelijke dag op het water. Met een touringcar vertrok het gezelschap van 56 personen richting Warmond, waar zij aan boord stapten van een rondvaartboot voor een drie uur durende tocht over de prachtige Kagerplassen.
Wat de dag extra bijzonder maakte, was dat deze mogelijk werd gemaakt door anderhalf jaar lang gezamenlijk statiegeld te sparen. ,,Iedere fles bracht ons een stukje dichterbij deze droomdag,” vertelt een medewerker van Zeestroom. ,,En het resultaat was boven verwachting.”
Aan boord werd niet alleen genoten van het uitzicht en het gezelschap, maar ook van een smakelijke lunch. De sfeer was uitgelaten en ontspannen. ,,Het voelde als een ouderwets schoolreisje,” aldus een van de deelnemers met een glimlach. ,,Zulke dagen geven energie en maken herinneringen die je bijblijven.”
Het uitje was een groot succes en smaakt duidelijk naar meer. De deelnemers en medewerkers zijn dan ook vastbesloten om het volgend jaar opnieuw te organiseren. ,,We zijn alweer begonnen met sparen. Iedere fles telt!”
Zeestroom, een ontmoetingscentrum voor mensen met een haperend brein (zoals dementie), laat met dit initiatief zien hoe kleine bijdragen kunnen leiden tot groot geluk. Een prachtig voorbeeld van verbinding, samenwerking en genieten van het moment. Wilt u meer weten? Bent of kent u iemand met een haperend brein? Wilt u uw statiegeld flessen doneren? Neem dan contact op met 023-8910503 of kom eens langs op het Zeewijkplein 262 in IJmuiden.
Het voelde als een ouderwets schoolreisje. Foto: aangeleverd