Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Mark Metselaar gastheer voor politici bij klimaat- en diervriendelijke (afhaal)barbecue

Door Redactie | 30 juni 2021 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Deze donderdag 1 juli 2021 organiseert Diervriendelijk Nederland voor het zesde jaar op een rij een klimaat- en diervriendelijke barbecue. Dit is de plantaardige tegenhanger van de parlementaire barbecue van de vleeslobby. De jaarlijkse lobby-barbecue van de vleesindustrie gaat dit jaar voor de tweede keer niet door vanwege de corona pandemie. Diervriendelijk Nederland past dit jaar net als in 2020 de diervriendelijke barbecue aan in corona-proof buffet-vorm. De dierenvrienden zien het succes van dit initiatief ieder jaar weer groeien.

Mark Metselaar (45) uit Santpoort is gastheer bij deze Klimaat- en Diervriendelijke barbecue. ,,Steeds meer mensen kiezen voor plantaardig eten. Smakelijk, goed voor je gezondheid èn diervriendelijk. Ook voor de planeet is het een goede keuze. Ik mag deze donderdag de ministers, staatssecretarissen en kamerleden ontvangen en welkom heten”, vertelt Metselaar, die al jaren ‘ambassadeur’ is voor Diervriendelijk Nederland en Stichting Een Dier Een Vriend.

,,Het is niet te geloven dat de vleesindustrie nog zoveel steun krijgt van de politiek – ook financieel. Momenteel staat weer een EU inspraakprocedure open voor subsidies van honderden miljoenen euro’s in de richting van de vlees- en zuivelindustrie, terwijl de politiek dit geld moet inzetten om het klimaat te redden: maak daarvan subsidies om boeren over te laten stappen van dieren naar planten.” aldus Adrie van Steijn, voorzitter van Diervriendelijk Nederland.

Alleen genodigden – politici, medewerkers en (parlementaire) media – zijn na aanmelding van harte welkom te komen afhalen op het Plein in Den Haag. Bij vorige Diervriendelijke Parlementaire barbecue’s kwamen vele Tweede Kamerleden waaronder Lilianne Ploumen van de PvdA, Rob Jetten van D66, ministers Kaag en Schouten, en de voormalige burgemeester van Den Haag Pauline Krikke langs.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Feestelijk VegaVrijdag in Velsen→

Weer meer te beleven in Velserduin→

Velsen Mediteert Thuis→

Typisch IJmuiden: Bezorgde IJmuidenaren→


Recent nieuws

  • Typisch IJmuiden: Bezorgde IJmuidenaren
  • Zangavond in de Nieuwe Kerk
  • Thuis winnen is genoeg voor de finale
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Telstarrrr tompouce bij Beeksma Banket
  • Vandaag in het duin: op zoek naar zandhagedis
  • Van Driehuis tot de Amazone
  • Blik op een buurtkastje  
  • Telstar staat in de halve finale play-offs!
  • Gezelligheid troef bij Nieuw Vreeburg Bistrobar
  • Lente-editie van de Bourgondische Fietstocht
  • Yorick van Norden: ‘Velsen blijft altijd thuiskomen’
  • Coach Robert leidt The Smugglers naar kampioenschap
  • DCIJ-nieuws: prima debuut Max van der Avoort op NK welpen
  • Seizoenstart bij Scoutinggroep Michiel Adriaenszn de Ruyter
  • Kunst in tule
  • Classical tour op zondag 18 mei
  • Zwembad De Heerenduinen opent het zwemseizoen feestelijk op 17 en 18 mei
  • Straatvoetbal Santpoort 2025: inschrijven maar!
  • Bij de redactie aan tafel: Ilona Widen  
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}