Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Koninklijke Onderscheidingen voor de pilaren van onze gemeente

Door Redactie | 24 april 2026 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Regio, Santpoort e.o.

‘Zo’n lintje is voor mensen die wat doen voor mensen en kómt van mensen’

Velsen – Het is vrijdag, de laatste werkdag voor Koningsdag, en de Burgerzaal is versierd met oranje ballonnen, prachtige oranje boeketten en staat ook nog eens vol met allemaal feestelijk geklede mensen. Het is namelijk de dag dat traditiegetrouw de lintjesregen plaatsvindt. De dag dat de Koninklijke Onderscheidingen worden uitgereikt aan mensen die, vaak bescheiden en onzichtbaar, andere mensen zichtbaar maken. Mensen die midden in de samenleving staan, bruggen slaan. Die weten dat sámen leven in onze samenleving niet vanzelf gaat. Die mensen dus, en dat zijn er dit jaar maar liefst twaalf, waarvan er elf op dat moment dus in de Burgerzaal staan, omringd door vrienden en familie. En dan nog dringt het besef maar heel langzaam tot ze door dat ze zijn voorgedragen om te worden geridderd in de Orde van Oranje-Nassau.

Door Ingeborg Baumann

Zo antwoordt Rob Stam, samen met Jan Borst voorgedragen voor zijn inzet voor cultuur en erfgoed in Velsen, op de felicitatie: ,,Euhh, waarmee??’’ En hij meent het want hij is echt heel goed misleid door familie en vrienden. Hij denkt dat hij hier is voor een afspraak met iemand van de gemeente voor subsidie. ,,Ik moest even wachten in de Burgerzaal. Dat is dus geen wandelingetje met kleinzoon Boris vandaag.’’ Het blijkt dat Aart Mak, bewoner van het pand in Oud-Velsen waar vroeger Het Roode Hert zetelde, zowel hem als Jan Borst heeft voorgedragen. Beiden speelden ook een belangrijke rol in de ontwikkeling van het Witte Theater.

Rob Stam was echt en oprecht overdonderd en mistte het uitje met kleinzoon Boris die opa gelukkig wel kwam opzoeken in de Raadszaal. Foto: Ed Geels
Meedenker en stille kracht Jan Borst werd geprezen om zijn nuchtere blik en praktische aanpak. Foto: Ed Geels

Vaag verhaal

Net zo verrast is Paul Duindam, die wordt onderscheiden voor zijn daadkracht bij zowel de Belastingdienst | Fiod als zijn omvangrijke vrijwilligerswerk als reservist bij de Koninklijke Landmacht. ,,Mijn zoon Sten gaat volgende week trouwen en vroeg me vandaag van 9.00 tot 12.00 vrij te houden. Vaag verhaal toch?’’ Sten is al maanden bezig om het lintje voor zijn vader te bewerkstelligen en info aan hem te onttrekken. Paul, omringd door onder andere zijn beste maten in indrukwekkende uniformen, is er stil van.

Paul Duindam bewijst dat inzet en sportiviteit niet aan leeftijd is gebonden. ,,Op Paul kun je bouwen!” Foto: Ed Geels

Dramatisch lang proces

Loek Ruijter, voorgedragen voor zijn langdurige en bijzondere inzet voor de samenleving en in het bijzonder voor L.T.C. Hofgeest in Velserbroek, is ook behoorlijk misleid. Hij komt zelfs binnen met zijn laptop onder zijn arm omdat hij denkt dat er een vergadering van SRO Velsen is. Marianne, Martine en Bas vertellen: ,,Het was een dramatisch lang proces. Vooral dat filmpje maken, dat moest Karin Weijers doen binnen anderhalve week. En hoewel Loek zegt ze ‘allemaal in de gaten te hebben gehouden’, had hij geen idee. Later zal burgemeester Frank Dales van hem zeggen: ,,Zo’n man die visies kan ontwikkelen maar ook de prullenbakken leegt. Die voorzitter is maar ook voor Sinterklaas speelt. Zo’n man die sfeer, warmte en betrokkenheid uitstraalt en, samen met zijn vrouw Margriet, van de club een grote familie maakte.’’

Loek en zijn vrouw wisten van LTC Hofgeest een topclub en één grote familie te maken. Foto: Ed Geels

Jeugdlintjes  

Als de Raadszaal, waar het officiële gedeelte zal plaatsvinden, eenmaal tot de nok toe gevuld is met familie, vrienden, ouders, opa’s en oma’s en (klein)kinderen legt Frank Dales, die ditmaal namens de Koning mag spreken, nog een keertje uit dat het inderdaad een hele procedure is die minimaal negen maanden duurt. Vervolgens reikt hij eerst maar de Jeugdlintjes uit. Het is namelijk mooi weer, sommige scholen hebben sportdag en eigenlijk is het officiële gedeelte best lang. Voor kinderen dan.

Evy de Baar, een heel leuke sportieve meid in felroze gehuld, heeft zich onderscheiden met haar sportieve prestaties in de BMX-sport, zij is Nederlands kampioen Funtracks. Om aan internationale wedstrijden mee te doen, hield Evy (9) een inzamelingsactie. Naast haar sportieve prestaties is Evy al jaren actief als vrijwilliger bij FietsCrossClub Wijkeroog, waar zij nieuwe leden helpt en enthousiasmeert voor de sport. ,,Passie, doorzetten en dromen waarmaken’’, prijst Dales. Dat belooft wat voor de toekomst. Haar vader en oom Arnold en Ronald krijgen voor hun inbreng en verdiensten in de samenleving een Rots in de Branding onderscheiding.

Sten Dinkla, (9 jaar) kwam via zijn thuissituatie in aanraking met Stichting Opkikker en besloot zich actief in te zetten voor dit goede doel. Hij gaf een presentatie op school en wist de bovenbouw te overtuigen om de opbrengst van de jaarlijkse sponsorloop te doneren aan de stichting. Daarnaast zamelt hij zelf geld in en betrekt hij ook zijn vrienden bij zijn initiatieven. ,,Creativiteit en doorzettingsvermogen’’, vindt de burgemeester.

Ryan Opdam (8 jaar) uit IJmuiden heeft op indrukwekkende wijze geld ingezameld voor Kika. Gedreven door zijn wens dat alle kinderen met kanker beter worden, organiseerde hij samen met zijn klas een sponsoractie. In totaal werd een bedrag van bijna 9000 euro opgehaald, waarvan Ryan zelf bijna 1700 bijeenbracht. Met het inzamelen van blikjes en mee te doen met de ‘korte broek actie’ midden in december bewijst Ryan van de Franciscusschool dat hij ‘gróót doet’. Bovendien is Dales nogal gecharmeerd van zijn outfit, het bruine uitshirt van Telstar.

Van links naar rechts: Sten, Evy en Ryan. Zij ontvingen een Jeugdlintje en zijn onze hoop en verwachting voor de toekomst. Nu al! Foto: Ed Geels

Nog meer lintjes

Verder ontving mevrouw Paulien van Bodegraven de Koninklijke onderscheiding. Paulien heeft zich gedurende vele jaren op uiteenlopende terreinen belangeloos ingezet als vrijwilliger, bestuurder en verbinder. Al meer dan vijftien jaar is zij actief bij de Stichting Huisvesting Bejaarden en Alleenstaanden in Santpoort-Noord. Als bestuurslid en vicevoorzitter van wooncomplex Velserhooft speelt zij een belangrijke rol in het beheer en de organisatie van het complex.  Verder is Paulien voorzitter van de plaatselijke commissie van KNRM PR-reddingstation Johanna Louisa en was ze voorzitter van tennisvereniging LTC De Heerenduinen. Tussen 1997 en 2001 was zij actief binnen de Culturele Stichting Velser Gemeenschap, een overkoepelende organisatie voor amateurkunst.

De heer Johan van den Brink uit Driehuis ontving de onderscheiding vanwege zijn langdurige en veelzijdige vrijwillige inzet voor de voetbalvereniging RKVV Velsen en zijn maatschappelijke bijdrage aan de Roparun, een stichting die geld inzamelt om terminale kankerpatiënten te steunen.

Mevrouw Jopie van Egmond-Bakker kreeg de onderscheiding omdat zij al sinds 1960 actief is als vrijwilliger binnen verschillende maatschappelijke domeinen, waaronder sport, buurtzorg en het behoud van maritiem erfgoed. Zo was zij zestig jaar lang betrokken bij de Sportbond IJmuiden, en daarnaast is zij sinds 1991 actief bij het IJmuider Zee- en Havenmuseum. Samen met haar echtgenoot speelde zij een belangrijke rol bij de opbouw en het onderhoud van het museum. Tot op de dag van vandaag, op bijna 90-jarige leeftijd, zorgt zij ervoor dat vrijwilligers en bezoekers zich welkom voelen.

Mevrouw Sonja Gravemaker-Broek. Binnen de Oud-Katholieke Parochie van de Heilige Engelmundus is zij al decennialang een vertrouwd gezicht. Gedurende vijftig jaar speelde zij een belangrijke rol bij de kinderdiensten. Daarnaast is zij actief lid van de pastorale commissie, bezoekt zij ouderen aan huis en brengt zij bloemen en kaarten rond om hen een hart onder de riem te steken. Burgemeester Dales sprak tijdens de uitreiking zijn grote waardering uit voor niet alleen de tijd die zij belangeloos besteedt, ruim dertig uur per week, maar vooral haar warmte en vermogen om mensen te verbinden.

Mevrouw Ineke Horsman-Joossen uit IJmuiden is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege haar langdurige vrijwillige inzet voor de Ichthuskerk. Daarnaast organiseert zij meditatieve wandelingen, is zij betrokken bij een vrijdagavondsoos en coördineert zij het schoonmaakteam van het kerkgebouw. Naast haar vrijwilligerswerk was zij meer dan veertig jaar mantelzorger voor haar ouders.

Mevrouw Magda Kok-Olthof. Sinds 2009 zet Magda zich met grote toewijding in voor de Protestantse Gemeente te IJmuiden, locatie Ichthuskerk. Verder is Magda Kok-Olthof  vrijwilliger bij kringloopwinkel RataPlan in Velserbroek. Ook binnen woonzorgcentrum Velserduin in IJmuiden is zij een vertrouwd gezicht. Sinds 2017 ondersteunt zij daar wekelijks bij de kerkdiensten.

Mevrouw Tineke Leijen-Kistemaker was helaas verhinderd maar zal haar onderscheiding op een ander tijdstip ontvangen. Zij ontvangt deze onderscheiding vanwege haar 25-jarige inzet als vrijwilliger bij de felicitatiedienst voor 80-plussers in de gemeente Velsen.

De heer Jan Oosterveen uit Driehuis is sinds 1985 actief als redactielid van het kerkblad SAMEN van de Engelmunduskerk in Velsen-Zuid. Daarnaast zet hij zich sinds 2009 in voor het Decoratelier van de Culturele Stichting Velser Gemeenschap. Sinds 2009 is de heer Oosterveen bovendien actief als vrijwilliger bij PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland. ,,Want zo is opa gewoon!”

Maar liefst twaalf Koninklijke Onderscheidingen in Velsen. Best iets om trots op te zijn. Alle foto’s Ed Geels Fotografie

Andere berichten

Zee- en Duinwijk bijna 200m2 groen rijker tijdens Grote Plantdag→

Sportpark Zeewijk toneel van spectaculaire 112-Veiligheidsdag→

Zaterdag 11 april: 112 Veiligheidsdag→

Basketbalplezier en spanning in IJmuiden-Oost→


Recent nieuws

  • Archeologie Avontuur en de meivakantie bij de Ruïne van Brederode
  • Koninklijke Onderscheidingen voor de pilaren van onze gemeente
  • Oranje boven in Velsen
  • Buurtmaaltijd en film in Het Kruispunt: eet mee met Sint-Maarten
  • Geef om hen, help mee en kom spullen brengen voor Oekraïne
  • Groep 5/6 van de Beekvliet door naar finale NK-schooldammen
  • Koningsdag in Driehuis
  • Vertraging asfaltwerkzaamheden Hagelingerweg Santpoort-Noord
  • Italiaanse weken vol stijl en smaak bij Patrick van Keulen
  • Nieuwbouw in Oud-IJmuiden Groote Visscherij
  • Koeiendans!
  • Urban Legends op het skatepark Santpoort
  • Zes dagen lol voor jong en oud op Plein 1945
  • Koningsdag in Driehuis
  • Motorendraaimiddag en meivakantie in het Zee- en Havenmuseum
  • Van Parijs tot Sevilla en Italiaans pianiste in ’t Mosterdzaadje
  • Maar liefst 96 teams streden om de Schoolvoetbalbeker
  • Verkenner presenteert bevindingen na gesprekken met alle fracties
  • Zee- en Duinwijk bijna 200m2 groen rijker tijdens Grote Plantdag
  • Voorbereidingen jubileumeditie Havenfestival IJmuiden in volle gang
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}