Velsen – Van maandag 14 juli tot en met zaterdag 23 augustus 2025 vindt Zomerpret Velsen plaats in en rondom gemeente Velsen. Er zijn weer veel gratis activiteiten voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 14 jaar. Zomerpret zorgt ervoor dat kinderen in Velsen, ongeacht hun thuissituatie, kunnen genieten van een actieve, leerzame en vooral leuke zomervakantie.
Door Ingeborg Baumann
Het is alweer het vijfde jaar dat Zomerpret Velsen wordt georganiseerd. In eerste instantie in het leven geroepen en uitgevoerd door de gemeente maar sinds twee jaar is de organisatie in handen van Welzijn Velsen. Coördinator is Lydia Moreira en zij is heel trots op het feit dat steeds meer organisaties meedoen en er dit jaar méér dan 90 activiteiten zijn waar alle kinderen uit Velsen bij aan kunnen sluiten. Het wordt een geweldige zomer!
Tierelier
Lydia is mega-enthousiast en vertelt: ,,De inschrijving is al geopend en het gaat als een tierelier. Zo fijn dat alle kinderen en hun ouders ons inmiddels wel weten te vinden. Want waar je ook woont in Velsen, of je nu wel of niet met je ouders op vakantie gaat of zes weken thuis van je vrijheid kunt genieten, het is toch fantastisch dat je samen met je vrienden of vriendinnetjes mee kan doen aan allerlei leuke dingen! Heb je gezien wat er allemaal voor activiteiten zijn!’’
Een kleine greep: ukelele-workshop, beachvolleybal, workshop Middeleeuws handboogschieten, Calm Kids Club: Mindfulness, yoga, meditatie en verwerking, stormbaan, lasergamen, surfen, zangworkshop inclusief een heus optreden. Veel te veel om op te noemen eigenlijk en de activiteiten vinden zowel lekker buiten als binnen plaats. Nieuw is het ‘Peuterplein’, dus ook de kleintjes kunnen met papa of mama of opa of oma meedoen. Maar let op! Voor de meeste activiteiten moet je je wel aanmelden. De 23 organisaties of verenigingen die meedoen hebben allemaal hun eigen specialiteit. De ene activiteit is hartstikke uitdagend, spannend en actief en de andere juist weer uitdagend, spannend en créatief. Er zit echt voor iedereen wel wat leuks bij, vervelen hoef je je niet deze vakantie.
Openingsfeest
Om iedereen met elkaar kennis te laten maken en vast in de stemming te komen is er 15 juli een groot openingsfeest in Sporthal Oost in IJmuiden. Daar hoef je je niet voor op te geven en er zijn van 11.00 tot 16.00 uur allerlei activiteiten waarbij verschillende organisaties aanhaken. Op vrijdag 22 augustus is er het grote slotfeest waar bewegen centraal staat. En op zaterdag 23 augustus is er nog een afterparty bij de theatervoorstelling van Aadje Piraatje in het Haventheater voor kinderen van 3 t/m 9 jaar.
Samenwerking
Lydia zegt: ,,Ik ben heel erg trots dat iedereen met elkaar samenwerkt en blij met die organisaties, clubs, verenigingen en instellingen die meedoen. Met elkaar vormen we een groot enthousiast team en iedereen doet het met liefde. De goodwill is enorm! Zomerpret Velsen is een merk, een begrip geworden en dat is ons streven. Ik coördineer maar in feite doen we dit met z’n allen hier in de gemeente. De reacties van ouders en kinderen zijn ook geweldig. Ik krijg lieve mailtjes en er zijn mensen die me aanspreken op straat. Het gaat erom dat iedereen, waar je ook woont, op school zit of wat voor culturele achtergrond je ook hebt, samen met elkaar lol heeft. Want we gunnen ieder kind een mooie en gezellige zomervakantie!
Gauw kijken op de website dus: www.velsen.nl/zomerpret-velsen-2025. Er staan zo veel leuke dingen om te doen op!
Foto: Lydia is trots op en blij met alle organisaties die bijdragen aan Zomerpret Velsen. Foto: Ingeborg Baumann