Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Help bijen en vlinders aan meer voedsel door een bloemenveldje aan te leggen

Door Redactie | 28 maart 2020 | Geplaatst in Santpoort e.o.

Velserbroek – Vorig jaar kreeg Ko Lagerberg hulp van acht vrijwilligers bij het planten van zaadjes die uiteindelijk tot nieuwe bloemenveldjes moeten gaan leiden. Dit jaar hoopt hij op nog meer hulp. Het doel is een fleurige omgeving te creëren die vooral de bijenstand in onze regio moet gaan bevorderen. Het initiatief maakt deel uit van de activiteiten die door de The Pollinators overal in het land worden opgezet.

Een gezonde leefomgeving voor bestuivende diersoorten. Dat is het streven van The Pollinators. Drie jaar geleden gingen ze voor het eerst aan de slag. Bestuivers, zoals bijen en vlinders, hebben het zwaar. Ze kunnen, met name in dichtbebouwd gebied, moeilijk aan voldoende gevarieerd en gifvrij voedsel komen. Via allerlei lokale initiatieven wordt geprobeerd hier verandering in te brengen. Ko Lagerberg heeft voor Velserbroek en omstreken de coördinatie op zich genomen. Hij gaat binnenkort langs bij PWN om een flinke doos bloemzaden op te halen. ,,Ik hoop de zaden volgende week in huis te hebben’’, laat hij aan deze krant weten. Vervolgens kan iedereen een zakje zaad ophalen op zijn woonadres aan de Langemaad 2. ,,Gewoon voor thuis in de tuin, maar ook als iemand ergens nog een graslandje heeft, dat een nieuw bloemenveldje kan worden. Dat kan bijvoorbeeld ook bij een sportpark zijn.’’ Zelf zaait hij ook in eigen tuin: ,,Ik moet nog even schoffelen, zodat het onkruid eruit is. Dan kunnen de zaden de grond in.’’ Op 22 april is het landelijke zaaidag, voor die tijd hoopt Ko Lagerberg de zakjes zaad te kunnen uitdelen. ,,Mensen kunnen zich bij mij alvast aanmelden voor deelname. Als ze me laten weten hoeveel vierkante meter grond ze hebben, zorg ik ervoor dat de juiste hoeveelheid zaad klaarligt.’’ Hij houdt daarbij een hoeveelheid van een gram zaad per vierkante meter aan. Iedereen die wil meedoen met het project kan per e-mail (jp.lagerberg@gmail.com)  of telefonisch (06 51138916) contact met hem opnemen. (Foto: Pixabay)

Andere berichten

Laat de Zomerpret maar beginnen!→

Vandaag in het duin: Op zoek naar de zebrarups en de sint-jacobsvlinder→

Deze zomer extra openstellingen Forteiland IJmuiden→

Landelijke Open Imkerijdagen 2025→


Recent nieuws

  • Laat de Zomerpret maar beginnen!
  • Vandaag in het duin: Op zoek naar de zebrarups en de sint-jacobsvlinder
  • Deze zomer extra openstellingen Forteiland IJmuiden
  • Landelijke Open Imkerijdagen 2025
  • Typisch IJmuiden: klusje in de Vissershaven
  • Bij de redactie aan tafel : Annet van der Vlugt
  • Knutselworkshop in Pieter Vermeulen Museum
  • Buurtbarbecue: smullen en genieten van een kleurrijk samenzijn!
  • De ‘vernieuwbouw’ is begonnen
  • Lange Nieuwstraat 12 t/m 178  krijgt duurzame metamorfose
  • Rondleiding door Oud Velsen
  • Feestelijke start van Zomerpret in Sporthal Oost
  • Blik op een buurtkastje
  • Om vast in de stemming te komen
  • Afzwemfestijn bij Watervrienden IJmuiden
  • Hooggespannen verwachtingen voor jubileumeditie Summer Park Sessions
  • Franciscus got Talent!
  • Hoe krijg je als bedrijf voet aan de grond in Duitsland?
  • ‘Wie jarig is trakteert’
  • Tip van de bakker!
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}