GroenLinks vindt wonen geen markt, maar een grondrecht: een goed en passend huis voor iedereen. En GroenLinks wil meer aandacht voor jongeren.
,,Om me heen zie ik zoveel Velsenaren die geen betaalbare woning kunnen vinden. Dat moet en kán anders,” zegt Morena van der Duin (36), kandidaat nummer 2.
Morena: ,,GroenLinks kiest voor haalbaar en slim bouwen. De ruimte is beperkt en de stikstofcrisis bemoeilijkt nieuwbouw. Daarom zetten we eerst vol in op het bevorderen van doorstroom, tegengaan van leegstand, woningsplitsing en optoppen. We voorkómen dat er in ons waardevolle groen gebouwd wordt, door nieuwbouwlocaties gericht te plannen. We bouwen betaalbare woningen vooral voor jongeren, starters en ouderen. We willen dat OV vanaf iedere woning binnen vijf minuten loopafstand bereikbaar is.”
GroenLinks wil meer oog voor jongeren, want zij zijn de toekomst. Morena zegt hierover: ,,In mijn werk als docent zie ik dagelijks jongeren die vastlopen. GroenLinks wil gelijke kansen voor jongeren en investeren in jongerenwerk en kleinschalige en toegankelijke jeugdhulp. We willen dat jongeren mee kunnen beslissen over onderwerpen die hen aangaan. Daarom willen we in Velsen een jongerenraad en jongerenburgemeester.”
Onze plannen:
- We bouwen haalbaar en slim, zoveel mogelijk binnen bebouwd gebied.
- We realiseren meer sociale huurwoningen en gemengde, groene wijken.
- We willen gelijke kansen voor jongeren, toegankelijke hulp en extra inspraak door een jongerenraad en jongerenburgemeester.
Wil jij ook groen doen en meebouwen aan een gezond, eerlijk en verbonden Velsen? Stem op 18 maart GroenLinks!

Afbeelding aangeleverd

