Velsen – De leden van D66 Velsen hebben Sander Smeets opnieuw gekozen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 18 maart 2026.
Voorzitter Ronald Vessies: ,,De afgelopen vier jaar heeft Sander laten zien dat hij met energie, optimisme en resultaatgerichtheid echt verschil maakt voor Velsen. We zijn trots dat hij ons opnieuw aanvoert richting de verkiezingen van 2026.”
Impact
Sander Smeets is inmiddels vier jaar wethouder en heeft in die periode veel impact gemaakt. De gemeente werkt aan 2.000 nieuwe woningen en heeft een regeling ingevoerd die het voor ouderen makkelijker maakt om kleiner te wonen en zo ruimte te maken voor jonge gezinnen. Het groen in en rond de dorpskernen is niet alleen behouden, maar uitgebreid met nieuwe verbindingen tussen de duinen en Spaarnwoude. IJmuiden en Velsen-Noord krijgen een sterke impuls door projecten als Pont tot Park en het Actieplan Velsen-Noord. Daarnaast wordt 25 miljoen geïnvesteerd in kunst en cultuur, zoals in de nieuwe Stadsschouwburg, die de culturele sector in Velsen versterkt, in de top en in de breedte.
Sander Smeets: ,,De afgelopen jaren hebben laten zien dat je met een positief geluid problemen van inwoners kunt oplossen. We hebben bewezen dat Velsen groener, socialer en leefbaarder kan worden als we samenwerken aan vooruitgang. Ik kijk ernaar uit om dat werk voort te zetten. Het kan wél!”
Foto: Sander Smeets is inmiddels vier jaar wethouder en heeft in die periode veel impact gemaakt. Foto: aangeleverd