Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Bar De Jutter abrupt gesloten: vergunning ingetrokken

Door Redactie | 27 augustus 2025 | Geplaatst in IJmuiden e.o., Santpoort e.o.

IJmuiden – Bar De Jutter aan de Wijk aan Zeeërweg is sinds afgelopen weekend gesloten. Een maatregel waartoe eigenaren Jacob en Debby Visser zich gedwongen voelden om een dwangsom te voorkomen. Die hangt het echtpaar boven het hoofd, omdat de papieren niet (meer) op orde bleken te zijn en daarom de horecavergunning ongeldig werd verklaard. Bovendien werd door een omwonende geklaagd over geluidsoverlast, waardoor het lastig zal worden om opnieuw een vergunning te krijgen. Alle hoop is nu gevestigd op het vinden van een oplossing in samenspraak met de gemeente. ,,Het is wel mijn inkomen en onze oudedagvoorziening’’, verzucht Debby.

Jacob en Debby Visser runnen al dertig jaar zonder gedoe De Jutter

Door Raimond Bos

Het echtpaar runt het kleine buurtcafé in IJmuiden al dertig jaar. Debby vertelt: ,,Ik moest destijds van de wethouder mijn diploma sociale hygiëne behalen en dan zou ik een drank- en horecavergunning krijgen van de gemeente. Daar heb ik aan voldaan en in al die jaren is er eigenlijk nooit iets bijzonders voorgevallen: geen knokpartijen, geen drugs, nooit politie aan de deur. We hebben altijd alles zelf in goede banen kunnen leiden.’’ Dat veranderde recent, doordat een omwonende klaagde over lawaai op straat. Doordat in horecabedrijven niet meer gerookt mag worden, zoeken de verstokte rokers de straat op om hun sigaretjes te kunnen opsteken. Daarbij zijn ze niet altijd even stil en dat leidt kennelijk tot overlast. Debby: ,,Het ging niet eens om overlast in de nacht of zo, gewoon om een uur of acht ’s avonds.’’ Twee keer brachten handhavers van de gemeente Velsen een bezoek aan de bar om de klacht te onderzoeken. Maar bij het derde bezoek moest Debby ook haar diploma en vergunning laten zien. Er werden kopieën van gemaakt en een tijd lang hoorde het echtpaar er niets meer van.

Broodwinning

Na twee maanden veranderde dat: er kwam een brief van de gemeente. ,,Mijn diploma was gedateerd en daarom werd mijn vergunning ingetrokken. Nu moet ik opnieuw mijn diploma gaan halen, daarna een nieuwe vergunning aanvragen à 578 euro en denk je dat ik die dan nog krijg? Ik ben nu 66 jaar en ik heb mijn diploma toch destijds behaald? Zouden mensen er wel bij stilstaan dat dit onze broodwinning is? Mijn man heeft alleen AOW, de bar is onze pensioenvoorziening.’’ Dat de vergunning zou worden ingetrokken, ontdekte het echtpaar pas begin deze maand, bij terugkomst van een vakantie naar Spanje. ,,De brief van de gemeente bleek op 24 juli te zijn gestuurd, maar wij kwamen pas op 6 augustus terug. De termijn voor het regelen van de papieren verstreek op 23 augustus. Nu durven we niet meer open te gaan, uit angst voor een dwangsom. We staan met onze rug tegen de muur en zijn er heel verdrietig om. Het is gewoon niet rechtvaardig!’’ Debby schreef vorige week een brief, recht uit haar hart, naar de gemeente Velsen. Ze hoopt met de betrokken ambtenaar in gesprek te kunnen gaan, zodat er een oplossing kan worden gevonden voor de ontstane situatie. Op die brief heeft ze nog geen reactie ontvangen.

Foto’s: aangeleverd

Andere berichten

Tip van de bakker!→

Open Dag Theater De 3Klank en Koel in Driehuis→

Fietspaden dicht rond Formule 1→

Vaarwel, behouden vaart en tot over vijf jaar→


Recent nieuws

  • Bar De Jutter abrupt gesloten: vergunning ingetrokken
  • Tip van de bakker!
  • Open Dag Theater De 3Klank en Koel in Driehuis
  • Fietspaden dicht rond Formule 1
  • Vaarwel, behouden vaart en tot over vijf jaar
  • Mijnie en Jaap Knegjes 65 jaar getrouwd
  • 3×3 basketbaltoernooi en clinic met Olympisch kampioen en NBA-speler in Velsen
  • Bij de redactie aan tafel : Elly Morren van El Theatro in Spaarndam
  • Droom komt uit voor jonge DJ’s uit Velsen tijdens Zomerpret
  • Typisch IJmuiden: De Veilige Haven (2)
  • Natuurmarathon: 24 uur natuur bij Boerderij Zorgvrij
  • Heel veel volleybal bij Zomerpret Velsen
  • Inrit Duin en Kruidberg drie dagen afgesloten
  • Gasservice | Gaswacht gaat verhuizen
  • De Zonnebloem op de Jaarmarkt
  • Guus en Nel Hermans: Iedereen heel erg bedankt!
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden
  • Expositie KOENST bij Galerie Wagenaar van Co
  • Thema-avonden Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) voor naasten
  • Achter de schermen bij de Voedselbank Velsen
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}