Menu

Skip to content

Jutter | HofgeestLogo

Het laatste nieuws uit IJmuiden, Velsen, Velserbroek, Santpoort, Driehuis en Spaarnwoude.

Menu

Skip to content
  • Home
  • Nieuws
    • IJmuiden e.o.
    • Santpoort e.o.
    • Regio
  • ePaper
    • Jutter | Hofgeest
    • Gemeente Velsen
    • Lijf & gezondheid
      • Lijf & gezondheid Magazine
    • Wonen.nl
    • ARCHIEVEN
  • Kabalen
    • Deze week
    • Opgeven
  • Familieberichten
  • Vacatures
  • Gemeente
  • Adverteren
    • Adverteren
    • Verkoopteam
  • Redactie
    • Uw tekst aanleveren
    • Redactieteam
  • Over ons
    • Contact
    • Bezorging
    • Ophaalpunten
    • Andere uitgaven
    • Vacatures
    • Voorwaarden
    • Privacy

Anouk Boontjes uit Velsen-Noord gaat softballen in Amerika

Door Redactie | 30 mei 2022 | Geplaatst in IJmuiden e.o.

Velsen-Noord – Met een lach, maar ook een beetje een nerveuze blik komt Anouk Boontjes vanuit het krachthonk op ons afgelopen. De 17-jarige softbalster heeft nog niet veel interviews gedaan, maar daar komt vast snel verandering in gezien haar talent en het feit dat ze deze zomer gaat spelen voor het Amerikaanse Gulf Coast State college in Florida. ,,Ik heb er zin in. Toen het aanbod kwam, wist ik: hier moet ik heen gaan. De mindset, de cultuur, alles op eigen houtje doen, nieuwe meiden leren kennen. De sport is in Nederland klein, iedereen kent iedereen. Daar zijn de ambities groot, is er een groot aanbod – zoals voetbal hier. Dat is echt gaaf.”

Het gegeven dat ze pas zeventien is en in Florida niemand kent, houdt haar niet tegen. Beter gezegd: ze vindt het zelfs wel een ‘prettig idee’. Zelfverzekerd vervolgt ze: “Ik wil het graag zelf doen, zonder bekenden, zo is het echt een nieuwe start. Dat gevoel had ik ook op het moment dat ik op 16-jarige leeftijd intern op het Talent Team NL Center ging wonen.‘’ Op het Talent TeamNL center heeft ze de afgelopen twee jaar grote stappen gemaakt. 

Anouk komt uit een echte honkbal- en softbalfamilie, maar dat betekende niet dat haar ouders haar direct op de club inschreven. ,,Ik heb van alles gedaan, was zoekend. Uiteindelijk ben ik bij een vriendin softbal gaan kijken en vond ik dat toch wel heel erg leuk.” Lachend vervolgt ze: ,,Mijn moeder natuurlijk superblij en heeft mij gelijk ingeschreven op de club. Dat is nu negen jaar geleden.” 

Leiding over het veld

In het begin speelde Boontjes op alle posities, waar het team haar maar nodig had. Ze vond alles leuk. Na een paar jaar kwam de focus. Op catchen – vanaf het eerste moment haar favoriete positie. ,,Als catcher heb je de leiding over het veld. Je hebt het overzicht, stuurt het team aan, dat vind ik leuk. Met de pitcher sta je aan de basis van het spel. Het is tactisch. Als catcher speel je in op wat je tegenstander doet.” 

Tot ze half augustus in het vliegtuig stapt naar Florida, USA, is Anouk te bewonderen op de Nederlandse velden bij Sparks Haarlem.

Foto: aangeleverd

Andere berichten

Warme Hollandse stroopwafels en poffertjes op snikhete Wereldvluchtelingendag→

DCIJ-nieuws: Wisselvalligheid troef bij NK sneldammen→

Veiling tweede vaatje Hollandse Nieuwe nieuw leven ingeblazen→

Zinderend voetbalfeest tijdens 5e editie Simon de Hoog-voetbaltoernooi→


Recent nieuws

  • Warme Hollandse stroopwafels en poffertjes op snikhete Wereldvluchtelingendag
  • DCIJ-nieuws: Wisselvalligheid troef bij NK sneldammen
  • Veiling tweede vaatje Hollandse Nieuwe nieuw leven ingeblazen
  • Zinderend voetbalfeest tijdens 5e editie Simon de Hoog-voetbaltoernooi
  • Filmprogramma Haventheater IJmuiden 
  • Kinderen Brederode Dalton School lopen 11.464 euro bij elkaar voor Duchenne
  • Bijzonder moment eindexamenleerlingen Tender College
  • Buitenspeeldag Welzijn Velsen groot succes in IJmuiden en Velsen-Noord
  • Expositie Licht & Schaduw van kunstenares Negar
  • Groot regiotoernooi voor 6-jarigen bij Terrasvogels
  • Groot aantal geslaagden op Vellesan College
  • Struikelstenen Oosterduinweg
  • Blik op een buurtkastje
  • Typisch IJmuiden: de Velserduinweg (deel 2): het tracé in de loop der jaren
  • Vallende giganten
  • Stadion 711 laat geen gras groeien over aanpak van het veld
  • De summer sale is begonnen bij Van Delden Mode
  • Na rustige weken weer veel aan de hand voor RTZ
  • Dressuurwedstrijd senioren op Manege Kennemergaarde
  • Leerlingen van het Technisch en Maritiem College IJmuiden goed voorbereid op de Grachtenloop Haarlem
Job in de Regio

Edities

  • IJmuiden e.o.
  • Regio
  • Santpoort e.o.
  • Zakelijk-Nieuws-Landelijk

Zoeken

In de Regio

Live webcam in IJmuiden aan ZeeLive webcam IJmuiden aan Zee

Onze ophaalpunten

Ophaalpunten Jutter | Hofgeest

Onze uitgaven

Nieuwe Meerbode editie Aalsmeer HC nieuws Noord | Zuid
Nieuwe Meerbode editie De Ronde Venen Amstelveens Nieuwsblad
Nieuwe Meerbode editie Uithoorn Jutter | Hofgeest
Castricummer Heemsteder
Weekblad voor Ouder-Amstel Bloemendaler
Lijf & gezondheid Job in de Regio
WONEN.nl  
VerspreidNet

Jutter | Hofgeest
Zeeweg 191
1971 HB IJmuiden
0255-533900
info@jutter.nl of info@hofgeest.nl

 

IJmuiden, en Velsen-Noord
Velserbroek, Velsen-Zuid, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis en Spaarnwoude.

 
 

Contact
Andere uitgaven
Bezorgklacht
Ophaalpunten
Vacatures
Voorwaarden
Privacyverklaring

 

© Kennemerland Pers B.V.

Menu

Beheer cookie toestemming
Deze website maakt gebruik van cookies en soortgelijke functies voor verwerking van informatie over uw eindapparaat en persoonlijke gegevens. Dit omvat integratie van inhoud, externe diensten, elementen van derden, statistische analyse, gepersonaliseerde reclame en sociale media. Toestemming is vrijwillig en kan op elk moment worden ingetrokken via het pictogram linksonder.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}